Půjčky-on-line.cz | Komplexní půjčky on line v ČR - Půjčky bez potvrzení o přijmu, půjčky do 24 hodin, expres půjčka, rychlá půjčka

Úvod Kontakty
Půjčky-on-line.cz - instituce
Půjčky-on-line.cz - články

Refinancování hypotéky Vám ušetří peníze


Máte hypotéku a nejste spokojeni s jejími podmínkami nebo přicházíte na to, že u konkurence by jste dostali lepší podmínky? Chtěli byste ušetřit nebo nejlépe změnit její celkové nastavení? V tomto případě máte možnost takzvaně hypotéku refinancovat.


Co je to refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky znamená splacení aktuálního hypotečního úvěru novým úvěrem, který má lepší parametry. Refinancovat můžete nejčastěji v bance, výjimečně u nebankovních společností. Klient může žádat o refinancování až po skončení fixace.

Co znamená u hypotéky fixace?

Fixace znamená, že úroková sazba zůstává beze změny po celou dobu, po kterou je fixována, nejčastěji se jedná o 3 nebo 5-letou fixaci. Klient si dobu fixace volí sám. Doba fixace může být i jiná a závisí pouze na konkrétní bance. Druhý typ hypotečního úvěru je s variabilní sazbou. Úrok není fixován na konkrétní období a jeho výška se mění každý měsíc, podle aktuálního kurzu na trhu.

Boom refinancování

Refinancování není žádná novinka, největší boom nastal v roce 2013. V tomto roce byla refinancována více než třetina z celkového objemu čerpaných hypoték. Důvod byl prostý, v tomto období spadly úroky bank historicky na nejnižší úroveň. Banky se tímto snažily udržet stávající klienty nebo získat nové, kterým nabídly lepší podmínky.

Refinancovat či ne?

Hypotéka je závazek na dlouhé roky a cílem refinancování je ušetřit peníze na úrocích a poplatcích. Snížení úroků přepočteno na dekádu dvou desítek let znamená úsporu až několik desítek tisíc korun. Nikdy není pozdě se o tuto možnost, jak ušetřit, zajímat. O refinancování můžete požádat i ve své stávající bance. Je možné, že po skončení fixace, se vám podaří vyjednat výhodnější podmínky. Lidé si převážně volí kratší dobu fixace, která je nebude omezovat a po jejím uplynutí jednoduše vyhledají na trhu výhodnější nabídku.

Změny ve smlouvě

Nový hypoteční úvěr může mít zcela odlišné parametry oproti stávající hypotéce. Může mít dokonce jinou výši měsíční splátky, kterou si klient nastaví dle aktuálních možností. Zároveň můžete změnit dobu splacení, zaplatit mimořádnou splátku, případně splátky dočasně odložit. Cílem refinancování je nastavit si novou hypotéku podle momentálních potřeb a představ. Nová hypotéka by měla být co nejvýhodnější tak, aby případně snížila riziko problémů se splacením. Ne vždy jsou změny ve smlouvě o hypotéce výhodné. Ještě než se pro refinancování rozhodnete zvažte, zda bude i pro vás tato varianta vhodná.

Vloženo: 8. 12. 2018Provozovatelem Půjčky-On-Line.cz je Ing. Radek Šmach, Komenského 32, 747 21 Kravaře, IČO: 677 15 397

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informační půjčkový web. Nejsme poskytovatelem půjček ani jiných finančních produktů.

Upozornění: Informace zde uváděné mohou být neaktuální.