Půjčky-on-line.cz | Komplexní půjčky on line v ČR - Půjčky bez potvrzení o přijmu, půjčky do 24 hodin, expres půjčka, rychlá půjčka

Úvod Kontakty
Půjčky-on-line.cz - instituce
Půjčky-on-line.cz - články

Půjčky bez registru


Půjčka bez registru je taková půjčka, u které se nevyžaduje kontrola v registrech dlužníků. Nový zákon však ukládá poskytovatelům takových půjček řádně prověřit každého žadatele a také případné záznamy v registrech.

Do registru dlužníků se zaznamenávají všechny úvěrové prohřešky, nejen za neplacení úvěrů. Záznam se tak může objevit po nezplacení faktur telefonnímu operátorovi nebo energetické společnosti. Pro banky znamená zápis v registru stopku a neúspěšné vyřízení úvěru. Nebankovní instituce jsou v tomto shovívavější a zjišťují, za co konkrétně byl zápis proveden. Pro schválení žádosti je vždy důležité, prověřit schopnost úvěr splácet.


Nebankovní půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou doménou nebankovních společností. Nároky na schválení se úměrně zvyšují s hodnotou půjčky. Půjčky před výplatou s hodnotu okolo 5 000 korun nebývají pro schválení problematické. U vyšších hodnot půjček se každá žádost prověřuje individuálně a registry se kontrolují ze zákona, nicméně záleží na prohřešku a důvodu proč byl záznam do registru zapsán. U vyšších hodnot jsou půjčky zajištěn vždy zástavou.

V případě že vlastníte nemovitost, je to výrazné plus - bonita a šance na získání půjčky se tímto zvyšuje. Pokud neplánujete použít prostředky z půjčky na pořízení anebo rekonstrukci nemovitosti, je dobré uvažovat o americké hypotéce. Ta je výhodná oproti standardní hypotéce v tom, že prostředky z ní se dají použít bezúčelově, na cokoliv. Riziko při nesplácení je jasné, o nemovitost v takovém případě můžete přijít.

Registr dlužníků SOLUS

Jedním z nejznámějších českých registrů je SOLUS, je to zkratka - Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům. Za cíl si tato společnost dala ochranu svých členů před poskytováním půjček takovým osobám, u kterých by mohlo dojít k předlužení a je u nich velké riziko neschopnosti půjčku splatit. Společnost SOLUS sdružuje bankovní i nebankovní finanční společnosti, stavební spořitelny, mobilní operátory nebo třeba dodavatele energií. Informaci zda jste vedeni v registru můžete získat na základě písemné žádosti s úředně ověřeným podpisem. Nově se dá také využít zjištění přes SMS zprávu.

Registry BRKI a NRKI

Dalším registrem je bankovní registr klientských informací – BRKI – zde jsou zahrnuty informace o klientech bank, jak pozitivní tak negativní. Nebankovní registr klientských informací – NRKI – sbírá informace od různých nebankovních institucí, leasingových společností a firem poskytující splátkový prodej a může je předávat třetím osobám, např. bankám.

Vloženo: 3. 6. 2017Provozovatelem Půjčky-On-Line.cz je Ing. Radek Šmach, Komenského 32, 747 21 Kravaře, IČO: 677 15 397

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informační půjčkový web. Nejsme poskytovatelem půjček ani jiných finančních produktů.

Upozornění: Informace zde uváděné mohou být neaktuální.